Lekarze

Czyrny Zbigniew

W mojej praktyce lekarskiej od roku 1998 specjalizuję się wyłącznie w diagnostyce obrazowej (ultrasonografia i rezonans magnetyczny) układu ruchu (stawy, mięśnie, ścięgna…).

Ultrasonografy, którymi wykonuję badania to aparaty najwyższej światowej klasy, wyposażone w konieczne do takiej diagnostyki opcje oprogramowania i głowice, pozwalające na precyzyjną diagnostykę i monitorowanie patologii układu mięśniowo-szkieletowego.

Oprócz diagnostyki i monitorowania chorób układu ruchu oferuję Państwu również możliwość wykonania zabiegów aplikacji leków/nakłuć pod kontrolą obrazu USG. Metodą tą można ewakuować patologiczne zbiorniki z płynem takie jak na przykład krwiaki czy torbiele lub podawać leki do wielu przestrzeni takich jak pochewki ścięgniste, kaletki czy jamy stawów.
Szczególnie podawanie leków sterydowych wymaga wysokiej precyzji co ogranicza do minimum działania niepożądane farmaceutyków tego typu (patrz informacja o lekach).
Zabiegi te wykonuję wyłącznie na zlecenie lekarza prowadzącego (konieczne skierowanie od lekarza).

Kortykosteroidem, który stosuję najczęściej jest lek o nazwie DIPROPHOS. Jest to lek przeciwzapalny o przedłużonym działaniu. W przypadku gdyby Państwo mieli skierowanie na podanie innego leku, proszę o zaopatrzenie się w we własnym zakresie.

http://czyrny.pl

 

godziny przyjęć