Chirurgiczne

  Wycinanie zmian skórnych:

  Niektóre zmiany skórne jak kaszaki, tłuszczaki, włókniaki, brodawki oraz atypowe znamiona powinny być wycinane chirurgicznie. Nasza Lecznica dysponuje salą zabiegową, na której możliwe jest wykonywanie tego rodzaju zabiegów. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym.
Po zabiegu zakładane są kosmetyczne szwy na skórę, a wycięte tkanki są poddawane badaniu histopatologicznemu.

  • Leczenie wrastających paznokci
  • Usuwanie modzeli (odcisków)
  • Usuwanie pieprzyków, tłuszczaków, brodawek, kaszaków
  • Leczenie oparzeń
  • Elektrokoagulacja
  • Krioterapia

  Zabieg Barrona:

  Skuteczna, bezoperacyjna, bezpieczna metoda leczenia żylaków odbytu. Zabieg ambulatoryjny. Bezoperacyjne usuwanie żylaków odbytu metodą Barrona jest najczęściej stosowana małoinwazyjną technika leczenia hemoroidów. Metoda ta jest wykorzystywana w chirurgii od ponad czterdziestu lat. Polega ona na założeniu gumowych opasek na szyję guzka krwawniczego, co doprowadza do jego martwicy i oddzielenia się od podstawy tworzącego go żylnego ciała jamistego. 

W trakcie zabiegu, wybrany guzek krwawniczy zostaje dokładnie oceniony w badaniu anoskopowym. Następnie, poprzez anoskop, wprowadza się ligator z dwoma gumkami. Guzek krwawniczy zostaje przeprowadzony tępymi szczypczykami przez światło ligarora. Należy zwrócić uwagę, żeby podstawa ligarora została oparta nieznacznie powyżej linii grzebieniastej - około 5 mm. W tym położeniu ligaror znajduje się w obszarze pozbawionym zakończeń czuciowych i obejmuje w całości szyję usuwanego żylaka. Kolejna czynność polega na jednoczasowym zsunięciu dwóch gumek zaciskających szyje usuwanego guzka, powodując niedokrwienie jego obwodowej części. Do wykonania zabiegu używa się ligatorów mechanicznych lub ssących.