Usuwania żylaków

 

Leczenie żylaków parą wodną (SVS) to metoda wewnątrzżylnego zamykania żylaków za pomocą pary wodnej to najnowocześniejsza technologia leczenia niewydolności żylnej. Ablacja SVS pozwala na jednoczesne usunięcie dużych i krętych żylaków położonych głęboko a także bezpośrednio pod skórą. Zabieg SVS polega na wprowadzeniu do żylaka specjalnego cewnika, który jest połączony z urządzeniem wytwarzającym parę o temperaturze około 110 stopni Celsjusza. Cała operacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Pacjent wychodzi do domu prawie natychmiast po zabiegu.   Łączy w sobie zalety zamykania laserowego przy minimalnym ryzyku wystąpienia powikłań. Po zabiegu SVS jest mniejsze ryzyko powstanie przebarwień. 

Jako piersi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie wprowadziliśmy innowacyjną metodę zamykania żylkaów za pomocą metody pary wodnej (SVS).

Laserowe zamykanie żylaków (ELVT) to nowoczesna metoda leczenia niewydolności żylnej polegająca na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do jego wnętrza włókna laserowego.
Wyzwolona w ten sposób energia powoduje obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Prawidłowe krążenie w kończynie zostaje zachowane dzięki przejęciu krążenia przez pozostałe, zdrowe żyły. Z czasem żyła ta zostaje wchłonięta przez organizm. Można też ją usunąc podczas tego samego zabiegu używając innej metody zwanej miniflebektomią. Metoda EVLT pozwala uniknąć cięcia w pachwinie i krwiaka pooperacyjnego związanego z klasycznym zabiegiem. Metoda ta gwarantuje wysoką skuteczność leczenia, minimalną inwazyjność, szybki powrót do zdrowia oraz bardzo dobry efekt estetyczny.
Zabieg wykonywany jest w sedacji anestezjologicznej i znieczuleniu miejscowym.

Miniflebektomia to nowoczesna i mało inwazyjna operacja żylaków kończyn dolnych, polegająca na usunięciu chorobowo zmienionych żył za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych, poprzez 1-2 milimetrowe nacięcia skóry.
Mikronacięcia nie wymagają szycia skóry, co pozwala na uzyskanie dobrego efektu estetycznego i powrót do codziennej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu. Zabieg ten wykonywany jest w przypadku gdy w USG Doppler żył nie stwierdzi się nieprawidłowości w obrębie badanych żył, a jedynym problemem pacjenta są nieestetyczne żylaki w obrębie układu żył powierzchownych.

Obliteracja żylaków kończyn dolnych ( tzw. skleroterapia, piankowanie) jest metodą usuwania żylaków kończyn poprzez ich zasklepienie. Do uszkodzonego naczynia wprowadza się środek farmakologiczny, który powoduje obkurczenie i zasklepienie uszkodzonych naczyń.
Daje to poprawę estetyczną - zanikają przebarwione naczynia, widoczne dotychczas przez skórę.